sestdiena, 2009. gada 20. jūnijs

Diena 18 - atkal izlaidums

Vakar māsai bija izlaidums vidusskolā. Puķes iepirku puķu tirdziņā Tērbatas ielā, kur nokaulēju no pļavas margrietu pušķa cenas 50 santīmus un beigās samaksāju latu. No centra uz Zolitūdi nolēmu braukt ar vilcienu, pārliecībā, ka tas ir ne tikai ātrāks, bet arī lētāks transporta veids. Kļūdijos - vilciena biļete nemaksā mazāk par 0.50Ls :(

Uz vietas nācās gandrīz 2.5 stundas stāvēt kājās un gaidīt pasākuma beigas... Kāpēc visi izlaidumi skolās ir tik nenormāli izstiepti laikā? Augstskolas kaut kā iemācijās izlaist 200 cilvēkus pusotrā stundā, bet vidusskolās joprojām izlaiduma formālā daļa aizņem nozīmīgu vakara daļu. Turklāt, tagad vidusskolas izlaidumos diplomus nemaz nedala! Un es pieļauju, ka nemaz nav zināms, kurš tos diplomus reāli saņems, jo centralizēto eksāmenu sertifikāti vēl joprojām nav saņemti. Tā kā šī daļa no "formālās" pārtop par kaut kādu "rituālo", jo tur nemaz nav attiecīgās formālās komponentes - diplomu izsniegšanas :(

Pēc izlaiduma gājām pie vecākiem uz mājām, kur izdzēru glāzi vīna, apēdu pāris tortes gabaliņus un pāris arbūza gabaliņus. Tā kā pa dienu kolēģis, kurš atbrauca no Grieķijas atvaļinājuma, dalīja grieķu saldumus (paldies, Kārli!), tad atbraucot mājās vairs ēst negribējās, tādēļ vakariņas tika izlaistas.

Starp citu, šodien pamanīju vienu interesantu lietu, ko regulārie lasītāji laikam pamanījuši jau kādu laiciņu atpakaļ - es esmu kļuvis ārkārtīgi fokusēts uz ēdienu. Nozīmīga daļa dienas tagad paiet, domājot par to, kur to lētāk nopirkt, kā garšīgāk pagatavot, ko apēst vakariņās, utt... Izskatās, ka Maslova piramīdā es tagad slaistos ap pašu zemāko līmeni. Kā lai izvairās no tā? :(18. dienā apmaksāts: 1.50Ls, kopā: 53.49Ls.
18. dienā izlietots: 4.19Ls, kopā: 54.74Ls.

3 komentāri:

  1. Nākamo maslova līmeni var sasniegt tikai, kad apmierināts zemākasi - kad tas nesagādā raizes. Maslovs ir uzskaitījis cilvēku vajadzības, un sarindojis to secībā pēc nepieciešamības intensitātes. Ja tev jāuztraucas par ēšanu, tad sekss vai ētika nav prātā.

    AtbildētDzēst
  2. Однако, верно - складывается впечатление, что основную часть свободного времени ты тратишь на поиски доступных продуктов и перемещение между этими поисками. Вот твой ум, мозг, эго (нужное подчеркнуть) и зациклилось. Понимаю, это, возможно, звучит цинично, но то, что ты подчеркнул нужно занять чем-то более высоким - работа над собой, изучение, молитва - ведь по сути ты себя поставил в условия своеобразного поста, а любой пост телесный должен быть чем-то компенсирован. (сорри, если что не так)

    AtbildētDzēst
  3. Но с другой стороны твоя нацеленность на продукты понятна - если это эксперемент о выживании с ограниченными финансами, то без еды никуда не денешься, вот и получается, что пишешь в основном об этом. Если бы у тебя, вдруг, заболели зубы, думается мне, целый пост был бы посвящён этому. Хорошо, однако, быть здоровым. :)

    AtbildētDzēst